Antalya NLP Kursları

NLP kişisel gelişim ve değişim sürecidir. Öncelikle modelleme ilkesine dayanan bir farkındalık süreci ve beraberinde gelen müthiş değişim.. Sadece tekniklerini bilmeniz ve uygulamanız yeterli! Zaman içerisinde hayat kalitenizin ne kadar yükseldiğinin farkına vardığınızda vay be diyeceğiniz teknikler bütünü.. Değişim ve kişisel gelişime yaklaştığınızda, inançlı ve kararlı olmanız gerekir, başka bir deyişle yaptığınıza inanmanız ve başarıya ulaşmakta kararlı olmanız gerekir. Tutarlı olmak kendinizi baltalamamak için değişiklik yapmaya kararlı olmak anlamına gelir. Değişmek ve gelişmek için yola çıktığınızda NLP'nin 4 temel ilkesi yazımızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü bu, NLP'nin 4 temel ilkesi size yolculuk boyunca rehberlik edecektir.

NLP aslında Neuro Linguistic Programming dir. Yani, kendinizi programlayarak kendinizin en üst mükemmeliyet sınırına ulaşmanıza olanak tanıyan bir açılım! Modellemenin eşsiz tarifi ile sizi kendinize getirecek ve eksik olduğunuz noktalar tamamlanarak en üst düzeyde mükemmel olma sanatı.

NLP-Neuro Linguistic Programming  ve "Neuro" süreci, bilinç ve bilinçaltımızı beraber işbirliği içerisine sokabilme sürecidir. Sağ ve sol beynimizin özelliklerini bilmek ve kendimizi sürekli geri bildirimler yolu ile geliştirmek!

NLP-Neuro Linguistic Programming ve "linguistic" dil süreci de yine benzer amaçlar taşır. Hem kendinizle hem de sizin dışınızdaki tüm varlıklarla iletişim süreci. Tabi burada da yine birtakım teknikler ve kurallar bulunmaktadır. Fakat en temeli sizin kendinizle iletişiminizdir. Burası başlangıç noktasıdır. İletişim süreçlerinde bağ kurma, uyum gibi temel konularla iletişimde hedefe varıncaya kadar Meta ve Milton dil kalıplarını kullanma sanatı! İletişimde kendinizle de bir uyum sağlamanız yani, kendinizle etkileşim ve güvene dayalı bir ilişki içinde olmanız gerekir. Bu değişimden ne elde etmek istediğinizi saptamanız gerekir.

Ve "Programming" kısmı.. Hani derler ya bilmek ayrı uygulamak ayrıdır diye. İşte burada tam olarak bahsedilen de budur. Programlama aslında alışkanlık edinme sürecidir. Hayatımıza geçirmek istediğimiz yeni deneyimlerimizi farklı tekniklerle bilinçaltımıza kodlayarak yepyeni bir "ben" oluşturma sürecidir. Aslında en zor olan bölümdür. Çünkü, defalarca farklı bedenlerimiz tarafından değişime engel olunmak istenir ve her defasında bilinçaltımız da benzer şekilde bizi samimiyet testine tabi tutar.

Bu noktada, isteğimizin ve arzularımızın şiddeti sonucu belirler. Bundan sonra NLP-Neuro Linguistic Programming’ nin değişim ve öğrenim için geliştirdiği çok sayıda kalıp ve tekniklerden birini yada kalıplar kombinasyonunu uygulayabilirsiniz. Son olarak “geleceğe uyarlayın” yani bu yeni değişimi ve öğrenimi zihninizde uygulayın.  

Antalya NLP Diploma Eğitimi - Antalya NLP Kursları

 
NLP Diploma Eğitimi,
NLP’ye Giriş Eğitimi‘nde NLP-Neuro Linguistic Programming’nin ilkelerini içselleştirmiş katılımcıların, bir yandan iletişimlerinin kalitesini arttımayı, bir yandan da NLP Teknikleri’ni günlük yaşamlarında sorumlu ve yaratıcı bir şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. NLP Diploma Eğitimi’ne, NLP’ye Giriş Eğitimi’ni alanlar katılabildikleri gibi, katılımcılar direkt bu aşamadan da NLP dünyasına giriş yapabilirler. NLP Diploma Eğitimi bu anlamda bir sonraki etap olan NLP Practitioner Eğitimi‘nin temellerini oluşturmaktadır. Bu eğitimde NLP-Neuro Linguistic Programming ’ye ait bilgiler ve teknikler, yalnızca teorik olarak değil, uygulamalar aracılığıyla da aktarılır.


Antalya NLP Diploma Eğitiminin İçeriği

• Gücün 8 Kaynağı – Hayatınızı Şekillendirmek

NLP’nin Tarihçesi

• Hedef belirleme – Dünyanın bir numaralı hedef belirleme modeli

• Farkındalık – Duyularınızın kullanımını geliştirmek

NLP varsayımları – Gerçeklik Haritalarınız

• Bilinçli ve bilinçdışı zihinle çalışmak

• İletişim Filtreleri – Sen ve Ben arasındaki farkı anlamak

• İletişim Becerileri – Etkili İletişim

• Temel Çapalama Teknikleri

Katılımcılara Uluslar arası geçerli NLP DİPLOMA sertifikası verilecektir.


Antalya
NLP Practitioner Eğitimi

NLP’nin olağanüstü büyülü yolculuğuna hoş geldiniz. Birçoğunuz kitaplar okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi, şimdi ise yaşama zamanı geldi.

Şimdi NLP- Neuro Linguistic Programming dünyasında yolculuğunuza başladınız, hayatın şu ana kadar hayal bile edebileceğinizden çok daha fazla renge, dokuya, tada ve coşkuya sahip olduğunu fark edeceksiniz. Hayatınız harika bir macera haline gelecek, siz kendi romanınızın yazarı ve yönetmeni olacaksınız.

Hepimiz hayatlarımızın belli bir noktasında kendimize farklı sorular sorarız. Bir arayış içinde ya da hayatın anlamını bulmak için yola çıkarız. Belki de daha verimli şekilde öğrenmek, ailemiz ve arkadaşlarımızla daha kolay iletişim kurmak, iş hayatımızda daha fazla zenginlik yaratmak veya ruhsal yolculuğumuz ile ilgili daha fazla anlayış geliştirmek amacıyla iç dünyamızı tamamen keşfetmeye karar veririz.

Bu yollardan hangisinde yürüyor olursanız olun, şimdi, ya da gelecekte bekleyen bir çağrının ardından, NLP daha hızlı, daha etkili ve daha güzel başarılar için size yardımcı olacaktır.

NLP- Neuro Linguistic Programming bir Sanat ve Bilimdir, bir insan olarak mükemmel olmaktır.

Antalya NLP Practitioner Eğitiminin Sonunda Aşağıdakileri Öğreneceksiniz


BİLİNÇDIŞI ZİHİN

İLETİŞİM

DİL

İNSAN EVRİMİ

KİŞİSEL ÖZGÜRLÜK

NLP, İNSAN EVRİMİ VE KİŞİSEL ÖZGÜRLÜK İÇİN ELİNİZDE OLAN ARAÇTIR.


NLP metodoloji ve teknolojisini tamamen kullanmak için adımlarınızı attıktan sonra hayatta sizi  bekleyenleri bir hayal edin aileniz, eşiniz ve arkadaşlarınızla daha tatminkar ilişkiler, eğitimde muhteşem sonuçlar alabilmek için dehanıza erişim, iş hayatında daha büyük başarılar ve hayatınızın her alanında daha fazla zenginlik.

NLP Practitioner
insan olarak gerçek potansiyelinizin farkına varmanız için bir başlangıçtır. NLP Pratisyen eğitiminin içeriği üniversitelerde, iş dünyası eğitimlerinde ya da kitaplarda bulunmaz bu bilgiler sizin içinizde gizli. Dehanız içinizde emrinizi bekliyor, ve bu program size uyanışınızın anahtarını verecek.

Bu uluslararası kabul görmüş program, artık size faydası olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulmanız ve aynı zamanda hayal ettiğiniz hayatı yaratmanız için size yardım etmeye odaklıdır. Şunları içerir:

BİLİNÇDIŞI ZİHİN


Dünyadaki bütün eski kültürler ve geçmişte yaşamış olan ileri medeniyetler bilinçdışı zihnin gücüne nasıl erişeceklerini biliyorlardı. Sizlerde hipnoz ve dil telkinleri sanatı aracılığıyla bu eski sırları öğreneceksiniz. Bunun yanında kendi dünyanızda şimdi nasıl hipnotize olmuş olduğunuzu öğreneceksiniz. İç dünyanızın kontrolünü elinize alabilirsiniz, bilinçdışı zihin sizin hazine sandığınız, anahtarlar hepimizde var NLP Pratisyen eğitimi sizlere sınırsız kaynaklarınıza açılan kapıyı gösterecek

İLETİŞİM


NLP-
Neuro Linguistic Programming bugün dünyadaki en güçlü iletişim modeli. Programın sonunda diğer insanlarla iletişim kurmak alfabeyi bilmek kadar kolay olacak. Aileniz, arkadaşlarınız ve iş hayatınızdaki insanlarla tatminkar ilişkiler kurma yeteneğiniz önemli ölçüde artacak.

DİL


Sesinizin tonunu ve yüksekliğini değiştirerek, ve bilinçli ve bilinçdışı zihninize yeni destekleyici cümleler yerleştirerek iç diyalogunuzu nasıl ayarlayacağınızı öğreneceksiniz şimdiden daha iyi hissediyorsunuz öyle değil mi? Dilin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan nasıl etkilediğini anlayacaksınız. Bu sayede daha fazla kişisel güç ve özgürlüğe sahip olacaksınız.

DUYGULAR


Bu programın sonunda duygularınızın kontrolünü nasıl elinize alacağınızı bileceksiniz, zihninizde ve bedeninizde kaynakları nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz, ve eski olumsuz geçmişte kalan duygularınıza sonsuza dek güle güle diyeceksin.

GELECEĞİNİZİ YARATMAK


İster üniversite öğrencisi olun, ister iş adamı, anne, baba yada ister meraklı bir insan, geleceğinizi nasıl programlayacağınızı öğrenmenin son derece faydalı olduğu konusunda hem fikir olacaksınızdır. Bir düşünün, yeni stratejiler öğreniyorsunuz ve hayallerinizin bile ötesinde sonuçlarla sınavlarınızı geçiyorsunuz! Yada belki de iş hayatınızda bir sunum hazırlıyorsunuz yada hayalinizdeki evi planlıyorsunuz ve bunu geleceğinize yerleştirip şimdi o yeni programın içine giriyorsunuz!

ENERJİ VE EVRENSEL KANUNLAR (DAHA ÖNCE PRACTİTİONERA ÖĞRETİLMEMİŞ OLAN YENİ EK BİLGİLER)

Duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak yüksek düzeylerde gelişmek istiyorsanız, evrenin metafiziksel kanunlarını anlamak ve kozmik enerjileri kullanmayı öğrenmek gereklidir. Bu programda size sunacağımız deneysel süreçler hayatınızı tamamen
DÖNÜŞTÜRECEK.

MODELLEME


Kimlerin yetenek ve becerilerini seviyor, kimlerin yetenek ve becerilerine hayranlık ve saygı duyuyorsunuz? İş adamları, şarkıcılar, sporcular, hızlı dil öğrenenler kim olursa olsun, NLP- Neuro Linguistic Programming’nin modelleme süreci ile bu insanların yeteneklerini nöroloji düzeyinde modelleyebilir ve kendi sonuçlarınızı geliştirmek için nörolojinizi yeniden programlayabilirsiniz. MODELLEME başarılı bir gelecek için elinizde olan pasaportunuz!

ŞU AN NLP İLE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DÜNYASINA İLK ADIMI ATTINIZ BİLE…

Antalya
NLP Master Practitioner Eğitimi - Antalya NLP Kursları

NLP Master Practitioner; bütün pratisyen becerilerini ustalık ve en derin seviyesinde işlenme  seviyesidir. NLP Practitioner Sertifikası almış, NLP Pratisyen becerilerini uygulayabilecek uzmanlığı ve aynı anda birkaç kalıbı kullanabilme yeteneği sergileyen her pratisyen, bu eğitime katılabilir.  Bireysel müdahele yeteneğinizi arttırarak, iyi bir iletişimci olmak, kendi içsel farkındalığınızı keşfedip neleri başarabileceğinizi bilmek ve bunları uygulamak üzerine kurulu bir davranış bütününü daha derin yüzeyde işlemenizi ve uygulayan bir bütündür. NLP- Neuro Linguistic Programming varsayımlarını kendi benliğinizle bütünleştirirsiniz. Kendinde ve başkaları üzerinde ekolojik değişimi gerçekleştirmek için ekolojik bir çerçeve ve felsefeden yola çıkabilme yeteneği kazanırsınız. Bireysel temsil sistemleri, algılama filtreleri ve ileri dil kavramlarında ileri seviyede gelişirsiniz. Bağlama göre gerektiği zaman içerik ve süreç arasında ileri geri gidebilme kapasitenizi oldukça arttırırsınız. Çoklu takip yeteneği ile beraber akıl, duygu ve beden seçeneğine göre verimli durumları sürdürebilme yeteneğine sahip olursunuz.

Antalya NLP Master Practitioner içeriği;

Kişisel Değişimin Yönetilmesi ve Hedeflerin Planlamasına yönelik teknikler

Kriter Kullanmaya yönelik Kalıplar ve Ağız çabukluğu faaliyetleri

İleri düzeyde “Telkin” Teknikleri

Meta Model Uygulamaları ve Üretken Sorular Üretebilme becerileri

Model operatörler ve uygulama alanları

Tranderivasyonel Araştırma Yöntemleri

Linguistic Varsayımlar (Dil Varsayımları)

Swish- Bandler’ın uygulama Tekniği

Derin trans durumuna geçiş

Kişilik Tipolojileri Nelerdir?

Genel/Özel ölçeklendirme yöntemleri

İçsel/Dışsal
düşünce tarzları ile ilgili ileri teknik ve yöntemler

Model Operatör Uygulamaları (Olaslık/Zorunluluk)

Bireysel Motivasyon türlerinin (Yaklaşmacı/Uzaklaşmacı) Öğrenilmesi

Birey, nesne, aktivite, bilgi, yer arasındaki temel ilgi durumları

Kişi – diğerleri ilşkisi

Aynılık-Farklılık İnsanları

Zaman sınıflandırması ve kullanım alanları

İş İlişkileri ile ilgili durumlar( Görev/ Devamlılık )

Strateji Belirleme

Karmaşık Durumlar  Oluşturma

Model Belirleme Teknikleri

Model biçimlendirme ve yerleştirme becerileri

Model aktarma Yöntemleri

Yeniden çerçevelendirme Biçimleri

Değişim Kalıpları

Meta Ayna Tekniği

Daha iyi bir inanış biçimine geçiş kalıbı

Yeniden işleme Becerileri

Başarısızlık Olgusunu Geri Bildirime Dönüştürme

Müzakere biçimleri ve işleyiş süreçleri

Müzakere biçimleri ve karşı taktik üretme

İleri düzey müzakere yöntemleri

Antalya NLP Trainer  Eğitimi - Antalya NLP Kursları

Uluslararası NLP standartlarında uygun bir şekilde düzenlenen NLP Trainer Eğitiminde, NLP eğitimi düzenleyebilmeniz adına gerekli olan teorik ve teknik eğitimden geçeceksiniz. Eğitmenin eğitimi programı içerisinde öncelikli olarak nasıl tam anlamıyla kendiniz olabileceğiniz konusunu öğreneceksiniz. Yani odak nokta her zaman için katılımcıların kendisidir. NLP eğitmenliği, bireylerin kendileriyle ve yapmış oldukları meslek ile uyum içerisinde olmasını gerektirir.

NLP Trainer Eğitim süresince yapmayı hedeflediğiniz meslek ile ilgili bir öz kimlik geliştirirken, diğer taraftan   bilgi ve yöntemlerinin kullanımı konusunda uzmanlaşacak ve bu bilgilerin aktarımı için gerekli pedagojik formasyon ve iletişim yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Aynı zamanda; NLP Trainer eğitimi ile beraber artık eğitmen kimliğiniz oluşur ve;

NLP- Neuro Linguistic Programming' nin ön varsayımlarını programınızı tasarlama doğrultusunda yaşama geçirebilme ve kendi katılımcılarınıza etkin bir şekilde sunabilme,

Ses, ritim ve vücut dilinin ustalıkla kullanımı,

Dinleyicileri bilinçdışı seviyede etkileme,

Bilinçli ve bilinç dışı zihni eğitme,

Eğitim tasarlanması ve verilmesi süreci içerisinde meta mesajların etkin olarak kullanılması,

İçinizdeki kaynaklara yönelerek gereksinim duyduğunuz bütün yeteneklere ve iç güce sahip olunması,

Hipnotik dil kalıplarının kullanımı ve metaforlar gibi konularında yeti sahibi olursunuz.

Dolayısıyla NLP- Neuro Linguistic Programming´yi meslek olarak yapmak isterseniz öncelikle NLP Pratisyen, NLP Master Pratisyen ve NLP Trainer eğitimlerini almanız gerekir.

Gerçek bir eğitimci yetiştirme programı. NLP- Neuro Linguistic Programming profösyonellerine yönelik bu eğitimde bilinçaltı öğretme stratejilerinide öğrenebileceğiniz sıradışı bir eğitim

NLP-
Neuro Linguistic Programming sadece tekniklerden ibaret değildir,gerçek farkı yaratan bir keşfetme sürecidir.

Antalya’da düzenlenecek olan bu program her kültürden insan için özel olarak hazırlanmış yoğun bir programdır ve şu hedefler doğrultusunda ilerleyecektir.

Bu özel eğitmenin eğitimi programında neler öğrenmeyi bekleyebilirsiniz.

Öncelikle diğerleriyle birlikteyken nasıl tam olarak kendiniz olabileceksiniz onu öğreneceksiniz ayrıca şunları da keşfedeceksiniz:

▪ Bir grup insanla tanıştığınızda doğal yetenek ve bilgeliğinizin içinizden özgürce akmasını.

▪ Her birimizin kim olduğunu tam anlamıyla kabul etmeye yarayacak doğruları söyleyip karşılık vermeyi.

▪ Öğrenmeyi sizin sürekli örneğinizle sürdürmeyi.

▪ Öğrenmeye büyük bir bağlılık göstermeyi.

▪ Mükemmelliği hem içinizde hem de sizin vereceğiniz eğitimlere kaynak oluşturması için gurup içinde öğrenmeyi.

▪ Yeni öğrenmeler ve gelişme için gerekli kapasiteye sahip olmayı.

▪ İçinizdeki kaynaklara yönelerek ihtiyacınız olan bütün yeteneklere ve iç güce sahip olmayı.

▪ Açık bir zihin ve merakla dinleyebilmeyi.

NLP’nin ön varsayımlarını programınızı tasarlama doğrultusunda nasıl hayata geçirebileceğinizi ve kendi katılımcılarınıza nasıl
sunabileceğinizi.

▪ Öğrenmenin seyrini gurubun istekleri doğrultusunda yönlendirebilmeyi.

▪ Gerçek zamanda eğitmeyi öğrenmeyi.

▪ Katılımcılarınızı eğitimlere gerçekten nasıl katabileceğinizi.

▪ ve insanların sizle çalışmayı istemelerini sağlayacak bir mükemmellik modeli olmayı keşfedeceksiniz.


Antalya NLP Trainer  Eğitiminin İçeriği

Eğitimci Programı NLP’nin tanımıyla aynı doğrultuda yürütülecek yani gerçek zamanlı olacak. Aynı zamanda anahtar konulara da yer verilecek ama eğitim grup ölçeğinde verilerek koçluk şeklinde gerçekleşecek. Böylece katılımcılar kendi mükemmeliyetlerini modelleyebilecekler.

Ele alacağı konular arasında,

NLP’nin ön varsayımlarını yaşama.

▪ Eğitimi tasarlanması ve verilmesi esnasında meta mesajların kullanılması.

▪ İyi belirlenmiş hedefler koyma.

▪ Tüm vücut öğrenmesi.

▪ Değişim çalışmasında duygunun ve fiziksel hareketin önemi.

▪ Gruplarla çapanın kullanımı.

▪ Eğitiminizin özünde mükemmellik modellemesi yapma.

▪ Öğrenme döngüsü ve NLP’ye uyma- öznel deneyimin yapısı çalışması.

▪ Temiz dil, temiz sorular ve metafor.

▪ Eğitmen olarak kendinizi ve misyonunuzu konumlandırma.

▪ Eğitim bağlamını çerçeveleme ve yönetme.

▪ Hipnotik dil kullanımı.

▪ Geribildirim- Eğitimin esası olarak alma ve verme.

▪ Bilinçli ve Bilinç dışı zihni eğitme.

▪ Eğitim tasarımınıza temel oluşturması için kendinizi ve çevrenizi modelleme.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Kursu ile ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Kursu için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Kursu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Kursu için  0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Kursu tıklayabilirsiniz

Denizli NLP Kursu için 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Kursu tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Kursu için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Kursu tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Kursu 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Kursu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya nlp - nlp antalya - nlp master practitioner - nlp diploma eğitimi - nlp teknikleri - nlp nedir - kişisel gelişim - nlp kitapları - nlp merkezi - nlp sertifikası -

Yorumlar