Antalyada NLP Eğitimi

NLP'nin popülerliği 1970'lerin ortalarından beri artmaktadır. NLP(Neuro Linguistic Programming) yani sinir dili programlaması. İnsanın  mükemmelliği üzerine yapılan bir bilimdir NLP. NLP(Neuro Linguistic Programming), Kendimizi daha iyi tanımamıza ve deneyimlerimizi daha iyi anlamlandırmamıza ve başkalarıyla daha verimli bir iletişim kurmamız için yardımcı olacak bir bilgi veriyor. NLP(Neuro Linguistic Programming), aynı zamanda kendi iç ve dış uyumu sağlamamıza neden oluyor. Yani olduğumuz gibi görünmeyi sağlayabiliriz artık.  Geçmiş oluyor çünkü NLP(Neuro Linguistic Programming) ile günlük yaşamımızda engel bütün duygusal ağırlıkları ortadan kaldırabiliriz. NLP(Neuro Linguistic Programming), ile her istediğimizi yapmak ve istediğimiz yere ulaşmak mümkün. 'Olmuyorsa' olmamasını ben seçiyorum demektir.
 
Amerika’da geliştirilen NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama) ekolü, zihin ile dil arasındaki sürekli etkileşimin davranışlarımıza nasıl yansıdığını tarif eder.

NLP ne işe yarar?

Bize başarı ve motivasyon stratejilerini öğretir ve bu stratejileri içselleştirerek beceri haline getirmemizi sağlar. Kendi iletişim stratejilerimizi kullanarak, hem özel hem de iş hayatımızda etkin iletişim kurma becerisi kazandırarak bizim daha mutlu, daha başarılı ve daha güçlü bir hayat yaşamamıza katkıda bulunur. Başarı ve iletişim stratejisini öğretmez, başarılı olma ve etkili iletişim kurma becerisi kazandırır.

NLP bir insanı somut olarak ne kadar başarılı hale getirir?


NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
, çok pasif, çekingen, kararsız birine televizyonda program yapabilecek ya da uluslararası bir ağa sahip iş kurma özgüvenini ve becerisini kazandırabilecek güce sahip.

NLP ile konuşmada birtakım kalıcı değişiklikler yaratmak mümkün mü?


Kekemelik, kendini ifade edememe ya da rahat konuşamama gibi sorunların altında özgüven ve özdeğer eksikliği ile korkular yatar. Biz kişinin korkularını çözüp, özgüven ve özdeğer kazandırdığımızda konuşması da düzelir.

NLP’nin aile içi iletişimde nasıl bir etkisi var?


Aile içi iletişim sorunlarının genelinde yanlış olduğunu bildiğimiz fakat değiştiremediğimiz ya da kabullenemediğimiz sorunlar yatar.  NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama) ile bunlar çok kısa bir zamanda kolaylıkla çözülebiliyor.

NLP ne şekilde uygulanıyor ve ne kadar zamanda istenen sonuç alınıyor?


Başarı motivasyonuna ve iletişime yönelik ihtiyacı olanlara grup eğitimlerini tavsiye ederim. Çünkü maliyeti daha düşüktür. Özel, köklü ve ömür boyu kalıcı değişim isteyenlere birebir özel danışmanlık almalarını öneririm. Kaç seansta başarıya ulaşılacağı kişiden kişiye değişir. Ancak hızlı sonuç alındığını bilmeniz yeterli.

Hangi durumlarda NLP’den yararlanmalıyız?
 • İyi bir işim ve evliliğim olduğu halde mutlu olamıyorum.
 • Tıbben anatomik bir bozukluk tespit edilemedi, fakat kekelemekten kurtulamıyorum.
 • Doktorlar organik bir problem bulamadı, ama çok ağrı çekiyorum.
 • Tırnak yeme, el yıkama, temizlik yapma, banyo yapma gibi konularda takıntılarımı yenemiyorum.
 • Hafızamın güçlü olduğunu biliyorum, ama unutkanlığımın önüne geçemiyorum.
 • Çok değerli olduğumu bildiğim halde bir türlü kendimi değerli hissedemiyorum.
 • Yanlış olduğunu ve beni zora sokacağını biliyorum, ama insanlara tepeden bakmaktan bir türlü kurtulamıyorum.
 • Büyüdüğümü biliyorum, ama çocuk gibi davranmaktan kendimi alamıyorum.
 • Nedenini bilmiyorum ama duygularımı yaşamıyorum.
 • Hayatıma kendim yön veremiyorum, hep birilerine ihtiyaç duyuyorum.
 • Çok başarılı olduğum halde kendimi başarılı hissedemiyorum.
 • Yanlış olduğunu bildiğim halde inatçılıktan, bencillikten, negatif düşünmekten kendimi alamıyorum.
 • Çok çalışıyorum ama bir türlü başarılı olamıyorum.
 • Yanlış olduğunu biliyorum ama zararlı alışkanlıklardan (sigara, alkol, kumar, uyuşturucu…) kendimi alamıyorum.
Antalya NLP Diploma Eğitimi
 
Günümüz insanın gelişime be başarıya olan ihtiyacı geçmişe göre çok daha fazladır. Koşullar artık inanılmaz hızlı değişiyor. Değişime ayak uyduramayanlar doğal seçilimle bir bir seçiliyor. Yarın bugünden daha zorlu geçecek. Başarı yolculuğunda mazeretler bizi kurtarmak yerine sürekli geriye götürecek. Hayatımızda hoşnut olmadığımız senaryoları değiştirmek yalnızca kendi elimizdedir. Yeter ki bilincimizin sınırlarını genişletmenin yollarını keşfedelim ve farkındalığımızı artıralım. Unutmayalım ki bilgeliğin ilk aşaması bilgi sahibi olmaktır.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama) 
Bir Davranış Biçimidir… Merak, macera hissi, neyin öğrenmeye değer olduğunu ve iletişimde neyin insanları etkilediğini öğrenme arzusu ile yaşama, kaçırılmaz bir öğrenme fırsatı olarak bakar.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
Bir Yöntemdir… Her davranışın uyduğu bir yapı vardır. Bu yapıyı öğrenebilir, değiştirebilir ve modelleyebiliriz. Duyularımızla da hangi davranışın yararlı ve etkili olduğunu anlayabiliriz. NLP kendimizin ve başkalarının dünyayı nasıl anladığını açıklar. Şu an dünyada kişisel gelişim alanındaki en gelişmiş teknolojidir.


NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
  Bir Teknolojidir… NLP’ yi öğrenen kişi algılarını ve bilgilerini bir zamanlar imkânsız gibi görünen sonuçlara ulaşmak için organize edebilmeyi öğrenir.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
  Bilimdir… NLP’ yi oluşturan çalışmalar uzun soluklu çalışmalar sonucu birikimli olarak ilerleyerek ortaya çıkmıştır.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
  Bir Sanattır… Bunun nedeni mükemmelliği hedeflemesidir. Sanatta da gelişim her zaman sınırsızdır. Beynimizin potansiyelinin hakkını veremiyoruz. Düğmesini açan ve kapayan belki de sürekli başkaları oluyor. Bizim onu kontrol etmemiz gerekirken o bizi kontrol ediyor. Direksiyonu hep başkaları kullanıyor, bizim yerimize yani yaşamımızı hedeflerimize yönlendirmeye çalışmaktan bile aciziz.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
, başarıya ulaşmamız için yapmak istediğimiz şeyleri nasıl yapacağımızı, nelere ihtiyacımız olduğunu anlatır.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Nöro Lingüistik Programlama)
Diploma Eğitimi uzman eğitimcilerin katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. 30 saat süren bu program, NLP teknikleri hakkında TEMEL BİLGİLERİ EDİNMEYİ amaçlar.
Bir daha asla aynı olmayacaksınız!
 
Antalya NLP Practitioner Eğitimi


CEMAL KONDU,
NLP Master Trainer tarafından sunulacak NLP Practitioner Serfitika Programı da duygu ve düşüncelerinizi kontrol altına alarak bunları, hedefleriniz doğrultusunda nasıl kullanacağınızı anlatan bu program, kendiniz ve başkalarıyla daha iyi bir iletişim kurmanızı sağlayacaktır. NLP' yi uzmanlık seviyesine taşıma ilk adım hayatınızı değiştirecek.

 Her şey sızın kontrolünüzde artık! Şu anda dünyadaki en gelişmiş yöntem. Dünyadaki büyük kuruluşun üst düzey yöneticilerine kadar binlerce kişi bu eğitim programlarına katılarak hayatlarında köklü değişikliklere sebep oldular. Belki de sıra sizde... Bu program NLP’ yi yaşamınıza uygulayarak beyninizin nasıl çalıştığını anlayacak, daha mutlu ve başarılı olmak için onu programlamayı öğreneceksiniz. NLP’ yi kendi gelişiminiz için kullanmayı öğretmektir. NLP tekniklerini ve NLP’nin çıkış noktası olan modellemeyi kendi yaşamınızda yaşamak ve yaşatmak için özel olarak dizayn edilmiş bir program…

NLP  Practıtıoner Programı
uzman eğitimcilerin katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. 50 saat süren bu program, NLP teknikleri ile ileri düzeyde gelişim sağlamayı amaçlar. Kişilerin NLP sistemi ve bilgisini öğrenmelerinin yanı sıra, kişisel tecrübelerine yönelik değişim ve fark yaratabilmek özelliklerini geliştirmelerini sağlayacak olan NLP Practitioner Programı uygulama ağırlıklı bir programdır. NLP Pratisyen Eğitimi, NLP eğitimlerinin en önemli basamağıdır. Bu eğitimde, NLP uygulayıcısı olma yetkisi verilir. Eğitim daha çok bireyseldir. Yani bu eğitimi aldıktan sonra, kişiler kendi yaşamlarında istedikleri değişimi kolaylıkla yapabilirler. Ancak diğer insanlara da uygulamalar yapabilmek için, NLP Master eğitimi almak şarttır.

Antalya NLP Master Pratisyen Eğitimi

NLP Master Practitioner Eğitimi; bütün pratisyen becerilerini ustalık ve zerafetle bütünleştirme seviyesidir. NLP Practitioner Sertifikası almış, NLP Pratisyen becerilerini uygulayabilecek uzmanlığı ve aynı anda birkaç kalıbı kullanabilme yeteneği sergileyen her pratisyen, bu eğitime katılabilir. Değerlendirme her pratisyen ile yüz yüze görüşülerek yapılır.
Bireysel müdahele yeteneğinizi arttırarak, NLP varsayımlarını kendi benliğinizle bütünleştirirsiniz. Kendinde ve başkaları üzerinde ekolojik değişimi gerçekleştirmek için ekolojik bir çerçeve ve felsefeden yola çıkabilme yeteneği kazanırsınız. Bireysel temsil sistemleri, algılama filtreleri ve ileri dil kavramlarında ileri seviyede gelişirsiniz. Bağlama göre gerektiği zaman içerik ve süreç arasında ileri geri gidebilme kapasitenizi oldukça arttırırsınız. Çoklu takip yeteneği ile beraber akıl, duygu ve beden seçeneğine göre verimli durumları sürdürebilme yeteneğine sahip olursunuz. Bu dokuz günlük NLP Master Practitioner Eğitimi; sizi NLP(Neuro Linguistic Programming)  konusunda en ileri seviyede içselleştirir, öğrendiğiniz her şeyi uygular ve adapte eder duruma getirir. Artık yaptığınız her modelleme sonuç odaklıdır ve başarı getirir. Kısacası; çıraklıktan ustalığa geçmiş olursunuz.   Eğitim, diğer insanlar üzerinde uygulayabileceğimiz NLP(Neuro Linguistic Programming)  Tekniklerinin profesyonel anlamda paylaşılmasını kapsar. Modelleme, ileri değişim ve dil kalıpları, trans bu eğitimin temel konularıdır. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, NLP Master Practitioner sertifikası almaya hak kazanır.

Antalya NLP Trainer Eğitimi
 
Eğitimci Eğitimi. Gerçek bir eğitimci yetiştirme programı. NLP profesyonellerine  yönelik  bu eğitimde bilinçaltı öğretme stratejilerini de  öğrenebileceğiniz  sıra dışı bir eğitim NLP sadece tekniklerden ibaret değildir,gerçek farkı yaratan bir keşfetme sürecidir. NLP Eğitimleri düzenlemek ve bu alanda sertifika verme yetkisine sahip olmak isteyen kişilere özeldir. Bu eğitimi alabilmek için, NLP Pratisyen ve NLP Master Eğitimlerinin başarıyla bitirilmesi gerekmektedir. NLP Trainer sertifikasına sahip olan bir kişi, Uluslararası geçerli NLPPratisyen ve Master Sertifikaları vermeye hak kazanır. NLP Trainer ünvanına sahip olan birisi, NLP’yi temsil eder ve NLP’nin etik ve ahlaki kurallarına uymak durumundadır.

Antalya NLP Master Trainer Eğitimi

 
Bu program bir eğitimden öte, bir süreçtir. NLP Master Trainer sertifikası alabilmek için, ilgili NLP okullarının belirlediği kriterleri tamamlamak gerekir. Master Trainer, uzman eğitimci anlamına gelir ve NLP Eğitiminin son basamağıdır.

Pusula Kişisel Gelişim ve Koçluk Merkezi, NLP Eğitimlerimiz sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Uluslararası 

•    NLP Diploma Sertifikası,

•    NLP Practitioner Sertifikası,

•    NLP Master Practitioner Sertifikası

•       NLP Trainer Sertifikası


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya nlp eğitimi - nlp eğitimi - nlp nedir - nlp -

Yorumlar