NLP’nin Tarihçesi

NLP 1970`li yılların başında Amerika’da ortaya çıkmıştır. Belirli becerilere sahip insanlar ile bu becerilerde mükemmelleşmiş insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koyma çalışmalarıyla Kaliforniya’da doğmuştur. Dikkatli ve detaylı bir gözlem sayesinde üç olağanüstü terapistin davranışlarını modellediler. Yapılan araştırma çalışmaları sırasında bu bireylerin çok farklı tarzları olmasına karşın şaşırtıcı benzerlikte kalıplar kullandıklarını keşfettiler. Bu ilk çalışmanın ardından mükemmel performansa sahip başka insanların modellerini çıkardıktan sonra insanların performansını geliştirmek, mükemmel iletişimci haline gelmelerini sağlamak ve olumlu kişisel değişikliklerden geçmelerini mümkün kılmak yönünde başkaları tarafından da kullanılabilecek yararlı bir model hazırladılar. Modelleme NLP’nin geliştirilmesinde temel niteliğini hep korumuştur. Örneğin, sağlık sektöründe en başarılı ve müşterileri ile en iyi diyalog kurabilen doktorların modellemesi yapılmış ve becerileri başkalarına aktarılmıştır.

NLP(Neuro Linguistic Programming)`nin gelişiminde başka insanların da katkıları olmuştur. İlk çalışmalar davranışsal yaklaşım olarak tanımlanırken, son zamanlarda vurgulama davranışların ardında yatan kimlik, inançlar ve değerlere geçiş yapmıştır. Bilinçli ve bilinçsiz zihinler arasındaki ilişki ve dengenin anlaşılması son dönemlerdeki NLP(Neuro Linguistic Programming) eğitiminin merkezini oluşturmaktadır. NLP, sadece gözlemlenebilen davranışları değil, zihinsel süreçleri, düşünce ve inançları da sorgular. Zihin, Ruh ve Beden’in  en üst düzeyde kullanımı için  anahtar bir eğitim programıdır. Uluslararası kabul görmüş NLP(Neuro Linguistic Programming) Practitioner programı, hayal ettiğiniz hayatı yaratmanız için size yardım etmeye odaklıdır. Ulaşmak istediğiniz her şey için bir başlangıçtır. Duygusal engellerin, saplantılar ve korkuların ortadan kaldırılarak yolun içimizde uyumakta olan potansiyele açılması. Fazlalıklarından arınan insanın Öz’üne dönmesi, kendisi olması. Araç ise uyandırılan, güçlendirilen farkındalık. NLP, kişinin uzaklaştığı özüne dönüp dengeli, etkin, doyumlu bir yaşam sürdürmesini hedefler. NLP(Neuro Linguistic Programming) ile dehanızı kendi potansiyelinizi keşfedeceksiniz. Günümüzde NLP(Neuro Linguistic Programming) tüm dünyada bireylerin kişisel gelişimlerinden ,kurumların , satış, pazarlama departmanları için ,koçluk, tıp, spor ve eğitim gibi pek çok alanda kullanılıyor.NLP ile kesinlikle farkındalığınızı artırıyor. Gerçekten kim olduğunuzun farkına varmak ,düşlerinizin ötesinde neler yapabileceğinizi öğrenmek , ortaya çıkarmak ,kullanmak ve bu alanda yetkinlik kazanmak istiyorsanız bu program tam size göre!

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama -

Yorumlar