NLP Practitioner Eğitimi Antalya

NLP'nin olağanüstü büyülü yolculuğuna hoş geldiniz... Nlp'yi Bir çoğunuz kitaplarda okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi, şimdi ise yaşama zamanı geldi.

Şimdi NLP (Neuro Linguistic Programming) dünyasında yolculuğunuza başladınız. Hayâtın şu âna kadar hayâl bile edebileceğinizden çok daha fazla renge, dokuya, tada ve coşkuya sahip olduğunu fark edeceksiniz. Hayâtınız harika bir macera haline gelecek, siz kendi romanınızın yazarı ve yönetmeni olacaksınız.

Hepimiz hayatlarımızın belli bir noktasında kendimize farklı sorular sorarız. Bir arayış içinde ya da hayatın anlamını bulmak için yola çıkarız. Ya da belki de daha verimli şekilde öğrenmek, ailemiz ve arkadaşlarımızla daha kolay iletişim kurmak, iş hayatımızda daha fazla zenginlik yaratmak veya ruhsal yolculuğumuz ile ilgili daha fazla anlayış geliştirmek amacıyla iç dünyamızı tamamen keşfetmeye karar veririz.

Bu yollardan hangisinde yürüyor olursanız olun, şimdi ya da gelecekte bekleyen bir çağrının ardından. NLP daha hızlı, daha etkili ve daha güzel başarılar için size yardımcı olacaktır.
NLP bir sanat ve bilimdir, bir insan olarak mükemmel olmaktır.

NLP eğitimi ile, olumsuz ve verimsiz inançlarınızdan, onaylamadığınız alışkanlıklarınızdan kurtulmayı öğrenecek ve sizi güçlendirecek, amacınıza ve hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak inançlar kazanacaksınız.

NLP’nin açılımı, Neuro Linguistic Programming yani Sinir Dili Programlaması’dır.

Neuro (Sinir):
Tüm duygularımızı, düşüncelerimizi ve bunların bedenimiz üzerindeki etkilerini kapsar. Düşündüğümüz şeyler duygularımızı etkiler; duygularımız da bedenimizi ve sinir sistemimizi. Başarısız olduğunuz bir anı düşünün ve hangi duyguyu hissettiğinize, bedeninizde neler olduğuna bir bakın. Ardından, çok mutlu olduğunuz bir günü düşünün. Şimdi hissettiğiniz duyguyu ve bedeninizdeki farklılıkları gözlemleyin.

NLP ile, tüm içsel süreçlerinizi yönetebilmeyi öğreneceksiniz.

Linguistic (Dil):
Duyduklarımızı, dinlediklerimizi, içsel konuşmalarımızı içeren iletişim alt yapısı. Kendi kendimiz ile yaptığımız içsel konuşmalarımız sonucu çıkmaza girdiğimiz olur. Acı, üzüntü, sıkıntı gibi olumsuzluk hissi veren bir olayı kendi kendimize tekrar ettiğimizde, aslında var olan sorunu daha da büyütürüz.

NLP ile, içsel konuşmalarınızı yeniden düzenleyebilmeyi öğreneceksiniz.

Programming (Programlama):
Değişimi, etkili ve kalıcı bir alışkanlık olarak bilinçaltlarımıza yerleştirme süreci. Bir şeyi bir kez düşündüğümüzde ya da yaptığımızda, onu hayatımızın sonuna kadar o şekilde düşüneceğimiz/yapacağımız yanılsamasına kapılabiliriz. Programlama, değişimi kalıcı hale getirecek alışkanlık kalıplarını oluşturmamızı sağlar.

NLP ile, kalıcı alışkanlık kalıpları oluşturmayı öğreneceksiniz.

NLP ile, hedeflerinize ulaşmak için sahip olduğunuz içinizdeki kaynakları ortaya çıkarabilecek ve bunları kullanmanın yollarını öğreneceksiniz.

NLP ile, olumsuz ve verimsiz inançlarınızdan, onaylamadığınız alışkanlıklarınızdan kurtulmayı öğrenecek ve sizi güçlendirecek, amacınıza ve hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak inançlar kazanacaksınız.

1970'lerde başarılı insanlar üzerine çalışmalar yapan Richard Bandler ve John Grinder, başarılı insanların nasıl başarılı olduklarını modellediler ve hem mevcut hızlı değişim tekniklerini modifiye ederek hem de yeni teknikler yaratarak, NLP adındaki bu yeni alanı geliştirdiler.

Başlangıçta, NLP’nin fobiler, depresyon, bağımlılıklar, psikosomatik rahatsızlıklar ve öğrenme bozuklukları konularında etkin olduğu görüldü. Zamanla mükemmelleşmek isteyen sporcular, yöneticiler ve bir amacı olan kişiler, NLP'yi mükemmelliği modellemek için kullanmaya başladı.

Türkiye'de 2000'li yıllarda yaygınlaşan ve çok çabuk tüketim yoluna giren mükemmelliğin modellemesi bilimi, ne yazık ki, uzun süre yanlış yönlendirmeler ve bilgi eksikleri nedenleriyle faydasını tam olarak ortaya çıkaramadan bugünlere geldi. Günümüzde birçok okulda bilinen eski NLP modelleri sanki sihirbazlık yöntemleriymiş gibi etkisizce sürdürülüyor.

NLP özellikle Anthony Robbins'in birtakım modelleriyle güçlense de asıl gücüne yeni ve daha kompleks meta modeller eklenince kavuşuyor. Özellikle ikna yeteneğine ve satış becerilerine olan katkısı, bu yeni modellerle farklı bir noktaya ilerledi. “Mükemmellik Bilimi” diye adlandırdığımız bu yeni model, yapamayacağımızı düşündüğümüz her şeyi yapmamızın mümkün olduğunu gösteriyor.

NLP eğitimini, doğru şekilde alabilmeniz özellikle iki unsura bağlıdır. Bu eğitimi kimden alırsanız alın iki soruyu mutlaka sorun:

1. NLP öncül varsayımları (pre-suppositions) eğitimin içerisinde ne kadar ağırlığa sahip? (NLP öncül varsayımlarının içselleştirilemediği bir eğitimde vakit kaybetmemenizi öneririz.)

2. Yeni "Meta Programlara" sahip mi? Yoksa hala 1970'ler deki eski sistem NLP eğitimi mi veriliyor?

Zamanınızı artık kullanım ömrü kalmamış eğitimlerde harcamayın. Unutmayın, her sistem gelişiyor. Bizi bugüne kadar getirenler bundan sonrasına götüremeyecekler. Ne yapıyor olursanız olun, doğru bir NLP eğitimi sonrasında, insanlar üzerinde artık çok farklı bir etkiye sahip olacaksınız. Profesyonel koç, psikolog, psikiyatrist olarak çalışıyorsanız, bu eğitim “almazsam olmaz” eğitimleriniz arasına koymanızı öneriyoruz.


Nedir NLP Practitioner?

Bireylerin iş ve özel yaşamlarında daha başarılı olabilmeleri için, kendileriyle ve başkalarıyla daha iyi iletişim kurabilmeleri için hazırlanmış üst düzey bir kişisel gelişim programıdır. Herkese tavsiye edebileceğiniz ve hayatınız boyunca olumlu etkisini görebileceğiniz, uluslararası sertifikalı bir seminer programıdır.

İyi Bir İletişimci Olmak:
NLP, her davranışın bir yapısı olduğunu; bu yapıları öğrenince ya da değiştirince istediğimiz sonuçlara ulaşabileceğimizi kanıtlar Ayrıca duyarlılığımızın, bakış açımızın ve kişilerle olan iletişimimizin gelişmesini sağlar.

Beyni Etkin Kullanmak: NLP bir meydan okumadır. İnsanın en büyük meydan okuması ise kendi kendine olanıdır.. NLP ile amaç "beyni tarafından yönetilen bir insan" olmak değil "beynini yöneten bir insan" olmaktır. Böylece en büyük sermayemiz olan beynimizi etkin bir şekilde kullanmayı öğrenebiliriz. Bir insan hangi durumda olursa olsun beynini etkin kullanabilir.

Pozitif Düşünmek: NLP pozitif bir düşünce sistemidir. Hayata çok karamsar ve negatif bakan biri NLP teknikleri ile bakış açısını değiştirip, içinde bulunduğu durumdan çıkıp hayata pozitif bakmayı ve pozitif düşünmeyi rahatlıkla öğrenebilir. İşin en güzel yanı ise kişinin bunu çok kısa bir sürede ve sadece kendi kaynaklarını kullanarak elde edebilmesidir.

İstenmeyen Davranışları Değiştirmek: NLP teknikleri uygulanarak istenmeyen davranışlarımızı değiştirmek çok kolaydır. Değişimler, tamamen kendi içsel kaynaklarımızı referans alarak gerçekleştirildiği için çok kalıcı ve çabuk olur.

Hedef Belirleyip Sonuç Almak: NLP ile gerçekleşmesini istediğimiz bir durumu, hayal edip kafamızda canlandırarak bütün duyu organlarımızla deneyimlediğimizde hayatımızda da gerçekleştirebiliriz. Bunun en güzel örneklerini spor müsabakalarında görürüz, çünkü bir sporcu müsabakayı önce zihninde canlandırır. Bunun sonrasında da başarılı olur.

İyi Bir Lider Olmak: İyi bir lider olmak için esnek olmak, iyi bir iletişimci olmak, öz güven sahibi olmak, motive edici olmak gibı kazanımlarımız olması gerekiyor. İşte NLP, tüm bunları bize kazandıran bir rehberdir. NLP' ye göre iyi bir lider olmak için, ilk önce bizi sınırlayan inançlardan kurtulup ,güçlendirici inanç ve tutumlara sahip olmamız gerekir. NLP hedeflediğimiz liderliğe en kısa zamanda ulaşmamıza yardımcı olur.

Özgüven Kazanmak: NLP ihtiyacımız olan öz güveni kazanmamızda bize yardımcı olur. Bu sayede insanın istediklerini elde etmesi, kendisiyle ve çevresiyle barışık olması sağlanır. NLP ile bilinçaltındaki çatışmaları çözen kişi sınırlandırıcı inançlardan kurtulur ve kazandığı öz güven sayesinde hedeflerine kolayca ulaşır.

Başarı ve Motivasyon Tekniklerini Uygulamak: NLP bize, eğitimde, iş dünyasında, kişisel gelişimde, danışmanlıklarda kısacası hayatın her alanında uygulayabileceğimiz başarı ve motivasyon teknikleri ile de yardımcı olur. Bunu, başarılı kişileri modelleyerek yapma yollarını gösterir. Ayrıca içimizde lider, bütünsel ve en verimli kendimizi keşfetmemizi sağlar.

İçsel Kaynakların ve Zihinsel Süreçlerin Farkında Olmak: Kişi, kendi içsel kaynaklarının ve zihinsel süreçlerinin farkına vardığında artık önünde yeni bir ufuk açılmış demektir.

Duyguları Yönetebilmek: NLP duygularımızı nasıl kontrol edip, yönetebileceğinizi ve ihtiyaca yönelik duygu transferi yapabilmeyi öğretir. Böylece genellemesiz ve stressiz bir yaşam sürebiliriz. Bu eğitim programı boyunca dostluğu, sevgiyi, paylaşımı, size verilen değeri görecek; hayatınızın en unutulmaz dönemlerinden birini yaşayacaksınız.

Ne Kadar Süre NLP Practitioner?

NLP Practitioner sertifikasyon programı : 50 saattir.

Nasıl Bir NLP Practitioner?

NLP Practitioner eğitimi 6000 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada en çok ihtiyaç görülen ve merak edilen konulardan oluşmaktadır. Tüm yöntemler güvenlik testinden geçirilmiştir. Tüm konular hem pragmatik hem de uygulanabilirlik ilkesi ile dizayn edilmiştir. Öğrendiğiniz bilgileri hemen hayatınızda kullanabilrsiniz. Eğitimde ilk dakikadan son dakikaya kadar aktarılan tüm bilgiler birbirini ispatlar derecesinde tutarlılık göstermektedir.   


NLP Practitioner Eğitimin konuları nelerdir?

Pozitif Yaşam Becerileri, Ben Kimim?, Öz Güven, Sevgi, Aile içi İlişkiler
Konsantrasyon, Değişim ve Dönüşüm Stratejileri, Hedef Belirleme
Başarının Sihirbazları, Motivasyon, Performans Yönetimi
Zaman Yönetimi, Stres Enerjisini Olumlu Kullanma, İnsan Tanıma Sanatı
Beden Dili, Karşı Cinsle İlişkiler, İletişim Stratejileri, İkna Stratejileri
Çözüm Üretebilme Becerisi, Dramalar, İnsan Beyni


NLP Practitioner Eğitim Sonunda

Eğitimin sonunda performans değerlendirmeyi başarıyla bitiren katılımcılar NLP Practitioner sertifikasını almaya hak kazanacaklar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
NLP Practitioner Eğitimi  ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP Practitioner eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Practitioner Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Practitioner eğitimlerimiz için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Practitioner Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki NLP Practitioner eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Practitioner Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP Practitioner eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Practitioner Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP Practitioner  Eğitimlerimiz   0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Practitioner Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp practitioner nedir - nlp practitioner - nlp - nlp nedir -

Yorumlar