Antalya NLP Eğitimi

NLP' yi tanımak, günlük yaşam içerisinde en çok kullanılan tekniklerini öğrenmek ve NLP' ye etkili bir giriş yapmayı arzulayanlara yönelik hazırlanmış bir eğitim programıdır. Bireysel gelişim amaçlı olup kişilerde davranış ve duygu düzeyinde değişiklikler meydana getirme ve bilinçaltını yeniden programlama üzerine planlanmış bir eğitimdir. Bu eğitim sizlere; yepyeni bir gelişim ve düşünce süreçleri dünyasına açılacak harika bir kapı açıyor. Bu kapıdan içeriye girdiğiniz zaman; içeridekiler yalnızca sizi etkilemeyecek, çevrenizdeki tüm insanları da etkileyecek!

NLP DİPLOMA EĞİTİMİ KAZANIMLARI:

İyi Bir İletişimci Olmak: NLP, her davranışın mevcut bir yapısı bulunduğunu; bu yapıları öğrendiğimiz zaman ya da değiştirdiğimizde istediğimiz sonuçlara ulaşabileceğimizi söyler. Buna ek olarak duyarlılığımızın, bakış açımızın ve diğer insanlarla olan iletişimimizin gelişmesini sağlar.

Beyni Etkin Kullanmak: NLP kişisel bir meydan okumadır. İnsanın en büyük meydan okuması ise kendi beyni üzerinedir. NLP ile amaç "beyni tarafından yönetilen bir insan" olmaktan kurtulup "beynini yöneten bir insan" olmaktır.

Hedef Belirleyip Sonuç Almak: NLP ile gerçekleşmesini ettiğimiz bir durumu, hayal edip kafamızda canlandırarak bütün duyu organlarımızla deneyimlediğimiz zaman yaşamımız içerisinde de gerçekleştirebiliriz.

Etkin Bir Lider Olmak: İyi bir lider olmak adına bazı özelliklere sahip olmak gerekir. İyi bir iletişimci olmak, öz güven sahibi olmak, motive edici olmak ve esnek olmak gibi... İşte NLP, tüm bunları bize kazandıran bir rehber konumundadır. NLP' ye göre iyi bir lider olmak için, öncelikli olarak bizi sınırlayan inançlardan kurtularak güçlendirici inanç ve tutumlara sahip bir birey olmamız gerekir.

İkna Yöntemlerini Etkin Kullanabilmek: Bilinçaltı düzeyde beden dili vs. ile karşısındaki insanı etkileme/ikna etme teknik ve becerileri kazanacak dolayısıyla karşınızdaki insana (Örneğin satış sürecinde) doğru algı sistemi üzerinden bilgi ve tecrübelerinizi aktaracak ve hedefiniz doğrultusunda yönlendirebileceksiniz.

Özgüven Kazanmak: NLP gereksinim duyduğumuz öz güveni kazanmamız noktasında bize yardımcı olur. Bu sayede insanın arzu ettiklerini elde etmesi, kendisiyle ve çevresiyle barışık bir birey olması sağlanır.

İçsel Kaynakların ve Zihinsel Süreçlerin Farkında Olmak: Birey, kendi içsel kaynaklarının ve zihinsel süreçlerinin farkına vardığı zaman artık önünde yeni bir ufuk açılmış demektir.

Pozitif Düşünmek: NLP pozitif bir düşünce sistemidir. Yaşama çok karamsar ve negatif bakan biri NLP teknikleri ile mevcut bakış açısını değiştirip, içinde bulunduğu durumdan çıkıp hayata pozitif bir şekilde bakmayı ve pozitif olarak düşünmeyi rahat bir şekilde öğrenebilir. İşin en güzel tarafı ise bireyin bunu çok kısa bir zamanda ve sadece kendi kişiselkaynaklarını kullanarak elde edebilmesidir.

İstenmeyen Davranışları Değiştirmek: NLP teknikleri ile bir takım istenmeyen davranışlarımızı değiştirmek oldukça basittir. Değişimler, tamamen kendi içsel kaynaklarımızı referans alan temsil sistemlerimiz aracılığıyla gerçekleştirildiği için çok kalıcı ve çabuk bir şekilde olur.

Duyguları Yönetebilmek: NLP duygularımızı hangi yollardan kontrol edip, yönetebileceğinizi ve gereksinime yönelik duygu transferi yapabilmeyi öğretir. Bu sayede genellemesiz ve stressiz bir hayat sürebiliriz.

EĞİTİM İÇERİĞİ

NLP Nedir ve Ne İşe Yarar? Zihin, Dil ve Davranış İlişkisi NLP, Farkı Oluşturan Farkı Nasıl Yaratıyor NLP Temel Çalışma İlkeleri ve Felsefesi NLP Ön Kabulleri/Varsayımları Şartlanmalar ve Öğrenilmiş Çaresizlik Bilinçaltı Zihnin Gücü ve Çalışma Şekli Bilinçli Zihin ve Bilinçaltı Zihin Arasındaki Farklar Öğrenme Düzeyleri Değişimin Mantıksal Seviyeleri Doğru Hedef Belirleme Hedefler Açısından İyi Biçimlenmiş Koşullar Oluşturmak İletişim:Uyum (Rapport) ve Fizyoloji Duyusal Keskinlik ve Kalibrasyon Temsil Sistemleri (Representational Systems) Görsel, İşitsel, Kinestetik ve Dijital Göz Erişim İpuçları (Eye Accessing Cues) Olumlu Duyguları Yaratmak ve Artırmak Olumsuz Duyguları Azaltmak ve Yok Etmek Çapa Atma (Anchoring) Motivasyon Stratejileri Meta Programlar(Davranış Kalıpları)

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya nlp eğitimi - nlp eğitimi - nlp nedir - nlp -

Yorumlar