NLP Kullanım Alanları

 (Neuro Linguistic Programming) Türkçesi sinir dili programlaması olan NLP Neuro; (sinir) Yaşamdaki tecrübelerimizin sinir sistemimiz sayesinde beş duyumuzla algılanması ve işlenmesidir. Linguistic; (Dil) Sinirsel temsillerin kodlandığı, sıralandığı ve anlama kavuştuğu sesli ve sessiz iletişim sistemidir. Programming; (programlama) Belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişimimizi organize etmektir. Programlar öğrenilmiş olduğundan dolayı değiştirilebilir. NLP - Nöro Linguistik Programlama (sinir dili programlaması) :Kendinizin en iyi doyumluluk halini almanız için bilinci ve bilinç altını etkin bir duyarlılıkla kullanmayı hedefler. NLP hızlı ve etkili şekilde davranış değişikliği yaratmaya yönelik çok güçlü teknikleri ve bunların nasıl kullanılacağını açıklayan uygulama felsefesinden oluşmaktadır. NLP ile insanların yetenekleri nöroloji düzeyinde modellenebilir ve kendi sonuçlarını geliştirmek için nörolojileri yeniden programlanabilir. NLP, Koçluk için en iyi yöntemlerden biridir. NLP teknikleri, psikoloji temelleri üzerine oturtulduğunda daha hızlı, etkin ve kalıcı sonuçlar alınır.

NLP Kullanım Alanları

Kişisel Gelişim

* Kişisel farkındalığı arttırmak

* Duygu ve davranış değişikliği yaratmak

* Geçmişin olumsuz hatıralarını silmek

 * Değerlerinizin ve inançlarınızın farkına varmak

* Sizi kısıtlayan değerler ve inançlardan kurtulmak

* Özgüven (özsaygı, öz değer, cesaret ve umut) geliştirilmesi

İnsanlarla iletişim problemi

* İletişim sorunlarını gidererek etkili iletişim kurabilme, (anlam ve anlaşılma problemi, hayır diyememe, pasiflik vb)

* Ruh halini kontrol etmeyi öğrenme

Başarının modellenmesi ile başarıyı yakalamak

* Hedef ve vizyon belirleme, ulaşamadığınız hedeflerinize ulaşmak.

* Motivasyon arttırmak

* Neyi neden yaptığının farkındalığını kazanma

Psikolojik sorunlarda destekleyici tedavi yöntemi

* Eşler arası problemleri çözmek

* Çocuk ve Ebeveyn ilişki kalitesini artırmak.

* Eğitim ve öğrenme ile ilgili problemleri çözmek.

İnsanlarla çalışanlar, çalışmak isteyenler veya çalışma hayatı dışında kendi ve yakınlarının yaşam kalitesini artırmak isteyenler için  NLP ve koçluk eğitim programları hazırlanmıştır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama -

Yorumlar